top of page

Průvodce rezervací A - Z a další důležité informace pro budoucí posádku.

Vítej v průvodci rezervací. Zde se ti pokusíme poskytnout základní informace, které by tě mohly zajímat. Pokud je ti ale příjemnější zavolat nebo se setkat osobě, my jsme pro!

KOLIK lidí je na palubě? To, kolik se lidí vejde na palubu definuje velikost lodi, kterou si pro daný termín vypůjčíme. Obvykle sestavujeme partu z 6 až 10 osob tak, aby byla loď plně obsazena a minimalizovaly se náklady. Pokud nemáš možnost seskládat partu 8 až 10 osob sám(a), vůbec nic se neděje! Ať už chceš jet sám(a), s partnerem či přáteli, vždy to jde zařídit tak, že spojíme více zájemců dohromady. Zní ti to děsivě? Není se čeho bát. Při výběru zájemců si dáváme záležet na tom, aby to byli lidé do nepohody a byla zábava. Dlouholetých přátelství, která vznikla na lodi máme už spousty! 😊

KOLIK mě to bude stát? Plný počet stavu posádky je jistota naší ceny. Vždy se snažíme posádku sestavit v plném počtu lidí, abychom mohli zaručit cenu, kterou zde uvádíme. Je ale možné, že budeš chtít plout v menším počtu osob, protože příliš neřešíš finance a je ti milejší soukromí. Potom nám toto také sděl do zprávy a můžeme hned řešit další kroky. Maximální cena je 21.000 Kč na osobu (vše záleží na velikosti lodě, tedy počtu lidí a termínu plavby). Proto, abychom s tebou opravdu počítali je důležité uhradit zálohu, která se pohybuje kolem 10.000,- Kč na osobu a zbytek pak uhradíš 2 měsíce před plavbou (vše na individuální domluvě). Co cena zahrnuje se dozvíš zde.

CO se zálohou, když nemohu plout? Zaslaná záloha je již jakýsi závazek, ale v některých případech lze vrátit – stejně jako v ostatních případech, i zde je to individuální. Záloha ti propadá, pokud budeš chtít zrušit plavbu v termínu, kdy charterová společnost zálohy už nevrací (cca 2 měsíce před plavbou). Přesto máš ale stále možnost sehnat za sebe náhradníka. Současně se o to pokusíme i my, ale bez záruky.

JAK je to s pojištěním? Doporučujeme si udělat klasické pojištění na cestu do zahraničí, avšak zároveň pojišťovnu uvědomit o tom, že se jedná o rekreační plavbu v Chorvatsku (v některých případech je tato informace pro pojišťovnu rozhodující).

KDY se letos popluje? Níže ve formuláři si vyber nezávazný termín, který ti vyhovuje. Může se stát, že termín, který si zvolíš bude již předběžně zamluvený, takže je lepší do zprávy napsat i jiné termíny, které by se ti hodily. Při větším zájmu o jeden konkrétní termín upřednostňujeme první vážné zájemce – proto to zbytečně neodkládej.

Za KOLIK a KDE sehnat parkování? Existuje nespočet variant a záleží, zda preferuješ bezpečné parkování či nižší náklady a z jaké maríny vyplouváme. Nejlevnější a nejčastější variantou je nechat auto poblíž maríny na jakémkoliv neplaceném parkovišti a prostřednictvím taxi se do maríny za pár korun dostat. Parkování přímo v marínách je samozřejmě možné, ale většinou jde o vysoké částky (cca 3 – 4 000 Kč za týden). Pokud chceš mít své auto v bezpečí, je to správná volba.

KDY se naloďuje?  Přibližně 14 dnů před odjezdem do Chorvatska ti pošleme všechny potřebné informace a doporučení (co si s sebou vzít, co určitě nechat doma, jak to funguje s jídlem a stravováním obecně či domluva na společné dopravě). Proto, aby bylo vše v poklidu vyrážíme obvykle v pátek v ranních hodinách, avšak vždy to záleží na preferencích a typu dopravy. Posádky se naloďují až po předání jachty kapitánovi, což je vždy v sobotu v odpoledních hodinách. Ty si naplánuj cestu tak, abys byl v maríně maximálně ve 12 hodin, případně s námi buď ve stálém kontaktu a informuj nás, kde jsi. 

Kdy se vyloďuje? Návrat do domovské maríny bývá v pátek, nejpozději v sobotu v brzkých ranních hodinách a nastává obrácený proces. Zavoláme taxi, které tě odveze k autu, nebo máš auto v maríně – zabalíš si věci, rozloučíme se a my se jdeme věnovat předání jachty.

Nenapsali jsme tu důležitou věc, která tě zajímá? Určitě se ozvi, rádi vše zodpovíme. 😊

Těšíme se na krásnou plavbu. Ahoooooj na palubě!

bottom of page