Průvodce rezervací A - Z a další důležité informace pro budoucí posádku.

Průvodce rezervací A - Z a další důležité informace pro budoucí posádku. 

Nejdříve si pro lepší představu pročti veškeré informace na tomto webu, co tě čeká na dovolené a dále si v nabídce "druhy plaveb" vyber tu, která z nich ti nejvíce sedí. Pokud ti jsou sympatické všechny druhy plaveb, vyber všechny možnosti – máš tak větší šanci jako jednotlivec nebo i dvojice, přidat se k jiné posádce. Ideálně je, sestavit svou partu 6 až 8 osob, ale vytvoříme ti klidně i nabídku na míru pro 1 až 10 osob (oproti našemu standardu 6 až 8 osob - a třeba i na luxusnější jachtě).

 

Termín dovolené: Níže ve formuláři si vyber termín, který ti vyhovuje. Může se stát, že termín, který si zvolíš bude již předběžně zamluvený, takže pokud si chceš zvýšit šanci na dovolenou, vyber více termínů. Pokud máš svou posádku, která bude mít alespoň 6 osob, navrhni si klidně vlastní termín. Při větším zájmu o jeden konkrétní termín upřednostňujeme první vážné zájemce - proto to zbytečně neodkládej.

 

Vyber si typ plavby: S rodinou, přáteli, dobrodružná nebo poznávací plavba. Pokud máš svou partu alespoň 6 osob, kteří chtějí zažít stejný druh plavby, vyber si tu, která se ti nejvíce líbí. Pokud jsi sám nebo ve dvou, vyber raději více možností. Nakonec jsou všechny plavby super a jejich průběh lze upravit – cenu to neovlivní. 

 

Zvol počet osob kolik vás bude: Stačí i odhadem. Vše řešíme zatím nezávazně a v případě "výpadku" nějakého tvého kamaráda, nebo člena rodiny se pokusíme doplnit tvou posádku náhradním člověkem nebo párem. Pokud nechceš plout s někým cizím a respektuješ navýšení ceny za chybějícího člena tvé posádky na lodi, nemáme problém.

 

Zeptej se nás na cokoliv co tě ještě zajímá a nenašel/la jsi tu potřebné informace: Nebo využij rychlý chat „Zeptej se Veroniky“. Veronika je 1. Kapitánka a má vše okolo lodě a informací také na starosti. Ví prakticky vše, i to, co neví!

 

Odešli nám svou zprávu a Veronika se ti ozve v co nejbližší době. Zadáme tvou poptávku o dovolenou na jachtě do našeho seznamu, potvrdíme ti přijetí a případně se tě zeptáme na nějaké informace, které pro nás mohou být potřebné při sestavování posádky.

 

Počet členů posádky obsazenost plavby: Pokud máš svou posádku min. 6 osob předběžně jistou, můžeme hned začít řešit další potřebné kroky. Pokud jsi sám / sama  nebo 1 až 4 osoby, budeme tě od doby zaslání tvé zprávy maximálně do 15. února 2022 informovat, jak se nám daří sestavit či doplnit tvou posádku do plného počtu, nebo k jaké posádce tě můžeme přiřadit. Když to uděláš dříve, je větší šance, že se pro tebe najde místo.

 

Plný počet stavu posádky je jistota naší ceny: Vždy se snažíme posádky sestavit v plném počtu lidí, abychom mohli zaručit cenu, kterou zde uvádíme. Je ale možné, že budeš chtít plout v menším počtu osob, protože neřešíš finance, ale spíše soukromí. Potom nám toto také sděl do zprávy a můžeme hned řešit další kroky.

 

Odeslal/la jsi svou „nezávaznou“ zprávu a víme o tobě. Od této chvíle jsme spolu v komunikaci.

 

Sestavujeme posádku na základě všech poptávek: Nyní máme čas do půlky února sestavit posádky a plánovat plavby (termín můžeme ještě prodloužit, ale ztrácíme časovou výhodu dobrých pronájmů jachet). V tomto mezičase dáváme již dohromady podklady, které nám zašlou ostatní zájemci, a na základě jejich i tvých kritérií sestavujeme jednotlivé plavby a jejich členy tak, aby byli maximálně spokojeni. V této době tě budeme určitě kontaktovat, sdělíme ti jak se nám prozatím vede, předáme případně kontakt na ostatní, abyste o sobě věděli. Předání kontaktu je však výhodou pro společné naplánování cesty autem do Chorvatska, výběru potravin a seznámení se.

 

Posádky jsou sestaveny: Je už březen a my jsme si s tebou potvrdili termíny, druh plavby a další potřebné informace.

 

Rezervujeme jachtu: Od této chvíle jednáme s charterovou společností o pronájmu vhodné jachty pro 6 až 10 osob. Pokusíme se vybrat co nejlepší jachtu za slušné peníze, s vhodným prostorem v kajutách a marínu – přístav ze kterého budeme vyplouvat apod.

 

Informace o jachtě a konečné ceně: Zasíláme fotky vybrané jachty a konečně se dozvíš i přesnou cenu za týden pobytu na jachtě za 1 osobu - případně cenu tvé rodiny či přátel (cena je vždy do výše 18 000 Kč).

 

Uhrazení zálohy informace: Záloha je vždy 7 000 Kč / 1 osoba. Máme tedy vybranou loď, známe cenu, počet osob a nyní nám do třech dnů od naší výzvy pošleš zálohu. Zbytek platby uhradíš cca 2 měsíce před plavbou.

 

Přišli nám všechny zálohy od posádky: Závazně pronajímáme předvybranou jachtu a ihned provádíme první platbu charterovce na účet.

 

Vrácení zálohy, když nebudeš moct plout: Zaslaná záloha je již jakýsi závazek, ale stále jde ještě vše vrátit. Všechny charterovky mají ještě možnost storna na zálohovanou jachtu, a to do termínu cca  2 měsíce před vyplutím. V této době se můžeš ještě stále vyvázat a peníze ti budou vráceny. Všichni ale musí počítat s tím, že se za 1 až 4 vypadlé členy posádky, kteří svou plavbu stornovali, musí najít náhradu, nebo se celá plavba ruší a doplatí na to ti zbývající, kteří chtějí plout. Pokusíme se i toto vyřešit, třeba i na poslední chvíli - jeden z důvodů proč je dobré mít svou vlastní partu lidí. Zatím pohoda - je tu ještě jedna možnost. Vypovíme zamluvenou jachtu a místo ní vybereme menší - tím budeme hledat méně členů posádky. O všem budeš včas informován/a.

 

Propadnutí tvé zálohy: Záloha ti propadá, pokud budeš chtít zrušit plavbu v termínu, kdy již charterovka zálohy nevrací tj. cca 2 měsíce před plavbou. Přesto máš ale stále možnost sehnat za sebe náhradníka. Současně se o to pokusíme i my, ale bez záruky.

 

Osobní údaje: Společně se zálohou budeme od tebe potřebovat tvé údaje: Rodné číslo, telefon, adresu trvalého pobytu, národnost, věk, číslo platného dokladu totožnosti (pas či občanský průkaz). Toto jsou informace, které nutně potřebujeme, abychom tě mohli zapsat do crew-listu, který následně odesíláme charterové společnosti v dané zemi a příslušným úřadům.  Chorvatské úřady musí mít přehled kdo a kolik osob je na palubě pro případ záchranné akce.

Doplatek za jachtu: Zálohu už máš zaplacenou a přichází čas na konečný doplatek jachty, který nám zašleš cca 2 měsíce před vyplutím.

 

Termín odjezdu z ČR: Je 14 dnů před odjezdem do Chorvatska. Posíláme ti všechny potřebné informace: Co si s sebou vzít, co rozhodně ne. Jídlo - předáme vzájemně kontakty na všechny členy posádky, abyste se mohli případně domluvit na společné dopravě. Je nevýhodné jezdit autem sám, nebo ve 2 až 3 lidech, náklady se ti sníží a nakonec spolu budete stejně na jedné lodi. Nezapomeň si udělat pojištění na cestu do zahraničí, tak jak se to běžně dělá. Doporučujeme - při sjednání cestovního pojištění uvědom pojišťovnu, že se jedná o rekreační plavbu v Chorvatsku.

 

Příjezd do maríny, města: Už jsi téměř na jachtě! Posádky se naloďují až po předání jachty kapitánovi, což je vždy v sobotu okolo 16 hodiny. Ty si naplánuj cestu tak, abys byl v maríně maximálně ve 12 hodin, případně s námi buď ve stálém kontaktu, informuj nás kde již jsi. 

 

Setkání v maríně a parkování: Po telefonu si přesně řekneme, kde v maríně nás najdeš, pomůžeme ti vybalit auto, případně zajistíme TAXI, aby tě mohlo po vyložení tašek a batohů z maríny odvézt na nějaké levné nebo bezplatné parkoviště. Parkování přímo v marínách je samozřejmě možné, ale většinou jde o vysoké částky, klidně 3 – 4 000 Kč za týden. Pokud chceš mít své auto v bezpečí maríny je to dobrá volba. My parkujeme většinou někde jinde - šetříme. Tvá zavazadla a proviant naložíme na vozík a odvezeme na molo před naší jachtu. Dokud nepřebereme loď jsou věci zde. Ty si zatím dáš nějaký drink, orazíš si po náročné cestě, projdeš si přístav, nebo městečko, dojdeš si nakoupit to, na co jsi zapomněl a dohodneme se na čase, kdy se dostavíš na loď. Doporučujeme, na jachtu si neber kufr - taška, nebo batoh je skladnější!

 

Zabydlení na jachtě: Rozdělíme si kajuty, uložíme věci a potraviny, řekneme si základní informace o pobytu na lodi, využívání WC v marínách apod. Ve všech marínách i v těch co navštívíme v průběhu plavby jsou toalety a teplé sprchy – většinou opravdu na velmi slušné úrovni a čisté. Hodně využíváme!

 

První noc na jachtě: V sobotu zůstáváme v maríně na noc, takže spíme už na jachtě, uděláme si free zábavu, seznámíme se, vypravíme se do městečka. Jak se nám bude chtít - můžeš jít klidně spát.

 

První den plavby: Je neděle a ráno a my podle možností a počasí cca od 6 do 9 hodin vyplouváme vstříc našemu dobrodružství! Teď už jsi v našich rukou a boha Neptuna a je jen na tobě, jak moc si budeš užívat, jak moc tě moře a plavba nadchne a kolik zážitků si povezeš s sebou domů. My se vynasnažíme zábavu na lodi také podpořit!

Návrat do domovské maríny: Některé charterovky vyžadují návrat do maríny v pátek do 17 či 18 hodin, ale my se s nimi pokusíme vždy nějak dohodnout na návratu až v sobotu ráno. Občas se nám to podaří a my můžeme poslední noc strávit ještě někde poblíž na nějakém ostrůvku s městečkem. Tam se naposledy ještě trochu rozšoupneme, a to i za cenu, že jako kapitáni pak ráno vstáváme třeba v 4:30. Zpět do maríny se musíme vrátit nejpozději do 8:30. Vše záleží na počasí a naší dohodě. Možnost návratu do maríny až v sobotu ráno, berte prosím jako výjimku. 

Jsme zpátky v naší maríně: Nastává obrácený proces. Zavoláme TAXI, které tě odveze k autu, nebo máš auto v maríně - zabalíš si věci, pomalu se rozloučíme a jdeme se věnovat předání jachty a převzetí nové. Řešíme již věci s další posádkou, která je už buď na místě, nebo se blíží a potřebuje od nás informace stejně jako ty když jsi přijížděl... 

 

Těšíme se na další rok a krásné plavby. Ahoooooj na palubě!