top of page
Vyhledat

Jaký je proces, když se chci dostat na dovolenou na jachtě. Krok za krokem od A až do Z.

Aktualizováno: 23. 11. 2020

Nejdříve si pročti veškeré informace na této stránce pro lepší představu co tě čeká a v nabídce druhy plaveb, která z nich ti nejvíce sedí. Pokud ti jsou sympatické všechny druhy plaveb zaškrtni všechna políčka – máš větší šanci i jako jednotlivec nebo ve dvou, přidat se k jiné posádce. Ideálně si sestav svou partu lidí 6 – 8 lidí. Vytvoříme ti i nabídku pro 1 – 10 osob oproti našemu standardu 6 - 8 osob a třeba i na luxusnější jachtě pokud budeš mít zájem.


 1. Dole ve formuláři si zaškrtni termíny, které by ti vyhovovali pro větší šanci dostat se do nějakého termínu je lepší označit všechny, nebo zaslat svůj termín.

 2. Vyber si typ plavby s rodinou, přáteli, dobrodružná plavba, poznávací. Pokud máš svou partu min 6 lidí zaškrtni pouze 1 a pokud jsi sám nebo ve dvou zaškrtni více možností. Nakonec jsou všechny plavby super a jejich průběh lze upravit – cenu to neovlivní.

 3. Zvol počet osob kolik vás bude – stačí i předpoklad. Vše řešíme zatím nezávazně a v případě výpadku nějakého tvého kamaráda, nebo člena rodiny se pokusíme doplnit tvou posádku náhradním člověkem nebo párem. Případně nechceš plout s někým cizím a respektuješ navýšení ceny za chybějícího člena posádky.

 4. Zeptej se nás na cokoliv co tě ještě zajímá a nenašel/la jsi tu potřebné informace – nebo využij rychlý chat „Zeptej se Veroniky“ tj. 1 kapitánka a má vše okolo lodě a informací také na starosti. Ví prakticky vše!

 5. Odešli nám svou zprávu a Veronika se ti ozve v co nejbližší době. Zadáme tvou poptávku o dovolenou na jachtě do našeho seznamu, potvrdíme ti přijetí a případně se tě zeptáme na nějaké informace, které pro nás mohou být také potřebné při sestavování posádky.

 6. Pokud máš svou posádku min 6 osob předběžně jistou, můžeme hned začít řešit další potřebné kroky. Pokud jsi sám/sama – 4 osoby budeme tě od doby zaslání tvé zprávy do max. 15 února informovat, jak se nám daří sestavit či doplnit tvou posádku do plného počtu.

 7. Vždy se snažíme posádky sestavit v plném počtu lidí, abychom mohli zaručit cenu, kterou zde uvádíme. Je ale možné, že budeš chtít plout v menším počtu osob a neřešíš finance, ale spíše soukromí. Potom nám toto také sděl do zprávy a můžeme hned řešit další kroky.

 8. Odeslal/la jsi svou „nezávaznou“ zprávu a víme o tobě. Od této chvíle jsme spolu v komunikaci.

 9. Nyní máme čas do půlky února (termín můžeme ještě prodloužit, ale ztrácíme časovou výhodu dobrých pronájmů jachet) V tomto mezičase dáváme již dohromady podklady, které nám zašlou ostatní zájemci a na základě jejich i tvých kritérií sestavujeme jednotlivé plavby a jejich členy tak aby byli maximálně spokojeni. V této době tě budeme určitě kontaktovat, sdělíme ti jak se nám prozatím vede, předáme případně kontakt na ostatní, abyste o sobě věděli. (předání kontaktu není povinné a sejdete se až na palubě)

 10. Posádky jsou sestaveny, potvrdili jsme si s tebou termíny, druh plavby a další potřebné informace.

 11. Od této chvíle jednáme s charterovou společností o pronájmu vhodné jachty pro 6 – 10 osob. Pokusíme se vybrat co nejlepší jachtu za slušné peníze, s vhodným prostorem v kajutách, marínu – přístav ze kterého budeme vyplouvat atd.

 12. Zasíláme ti a všem ostatním fotky vybrané jachty a konečně se dozvíš i přesnou cenu za týden pobytu na jachtě /1 osoba (případně cenu pouze tvé rodiny, přátel)

 13. Uhrazení zálohy informace – cca jde o částku do 5 000 Kč. Máme tedy vybranou loď, víme cenu, počet osob a nyní nám pošleš zálohu, která činí obvykle do 30% z celkové ceny rozpočítáno na 1 os nebo partu,rodinu.

 14. Přišli nám všechny zálohy od posádky, pronajímáme závazně jachtu a ihned provádíme 1 platbu charterovce na účet.

 15. Zaslaná záloha je již jakýsi závazek, ale stále jde ještě vše vrátit. Všechny charterovky mají ještě možnost storna na zálohovanou jachtu a to do termínu cca 1- 2 měsíce před vyplutím. V této době se můžeš ještě stále vyvázat a peníze ti budou vráceny. Všichni, ale musí počítat s tím, že se za 1 – 4 vypadlé členy posádky, kteří svou plavbu stornovali, musí buď najít náhrada, nebo se celá plavba ruší a doplatí na to ti zbývající, kteří chtějí plout. Pokusíme se i toto vyřešit, třeba i na poslední chvíli. (jeden z důvodů proč je dobré mít svou vlastní partu lidí) Zatím pohoda - je tu ještě jedna možnost stornujeme danou jachtu a vybereme menší a budemehledat méně členů posádky. O všem budeš včas informován/ná.

 16. Tvá záloha propadá, pokud budeš chtít stornovat dovolenou na jachtě v termínu, kdy již charterovka zálohy nevrací tj. 1 – 2 měsíce před plavbou. V tomto případě máš stále možnost sehnat za sebe náhradníka/y a pokud se to nepovede tobě, vynasnažíme se i my, ale bez záruky.

 17. Osobní údaje: Společně se zálohou budeme od tebe potřebovat tvé údaje - shrnuto: Rodné číslo, telefon, adresu trvalého pobytu, národnost, věk, číslo platného dokladu totožnosti (Pas – Občanka) Toto jsou informace, které nutně potřebujeme, abychom tě mohli zapsat do crew-listu, který následně odesíláme k charterové společnosti v dané zemi a příslušným úřadům. Bez pravdivých a neúplných informací se na palubu nemůžeš dostat – námořní zákon. Úřady musí mít přehled kdo a kolik osob je na palubě pro případ záchranné akce, kontroluje i námořní policie.

 18. Termín odjezdu z ČR na jachtu do Chorvatska je 14 dnů blízko. Posíláme ti všechny potřebné informace: co si sebou vzít, co rozhodně ne, jídlo, předáme vzájemně kontakty na všechny členy posádky, abyste se mohli případně domluvit na společné dopravě. Je nesmysl jezdit autem sám nebo ve 2 – 3lidech, náklady se ti sníží a nakonec spolu budete stejně na jedné lodi.

 19. Už jsme skoro na jachtě. Příjezd do maríny – přístavu v daném městě. Posádky se naloďují až po předání jachty kapitánovi což je vždy v sobotu okolo 16 h. Ty si naplánuj cestu tak, abys byl v maríně max ve12h, případně s námi buď ve stálém kontaktu, informuj nás kde již jsi.

 20. Setkání v maríně. Po telefonu si přesně řekneme kde v maríně náš najdeš, pomůžeme ti vybalit auto, případně zajistíme TAXI, aby tě mohl po vyložení tašek a batohů v maríně odvézt na nějaké levné nebo bezplatné parkoviště. Parkování přímo v marínách je samozřejmě možné, ale většinou jde o vysoké částky – klidně i 3 – 4 000 Kč za týden. Pokud chceš mít své auto v bezpečí maríny je to dobrá volba. My parkujeme většinou někde jinde – šetříme. Zavezeme vozík s taškami, proviantem na molo před naší jachtu – dokud nepřebereme loď jsou věci zde. Ty si zatím dáš nějaký drink, orazíš si po náročné cestě, projdeš si přístav, nebo městečko, dojdeš si nakoupit na co jsi zapoměl a dohodneme se na čase, kdy se dostavíš na loď.

 21. Zabydlení na jachtě. Rozdělíme si kajuty, uložíme věci a potraviny a u toho si řekneme základní informace o pohybu na lodi, využívání WC v maríně atd… Ve všech marínách i v těch co navštívíme v průběhu plavby jsou toalety a teplé sprchy – většinou opravdu na velmi slušné úrovni a čisté. Hodně využíváme!

 22. První noc na jachtě: V sobotu večer si na jachtě řekneme více informací o plavbě, pravidlech na moři, seznámíme se, vypravíme se do městečka. Jak se nám bude chtít. Můžeš jít klidně spát.

 23. První den plavby. Je neděle a ráno a my podle možností a počasí cca od 6 – 9 hod vyplouváme vstříc našemu dobrodružství……..Teď už jsi v našich rukou a boha Neptuna a je jen na tobě jak moc si budeš užívat, jak moc tě moře dostane a kolik zážitků si s sebou domů povezeš.

 24. Návrat do domovské maríny: Některé charterovky vyžadují návrat do maríny do 17 – 18 h v pátek, ale pokusíme se s nimi vždy nějak vyjednat návrat až v sobotu ráno. Někdy se nám to podaří a my můžeme poslední noc strávit ještě někde poblíž na nějakém ostrůvku s městečkem, kde se naposledy trochu rozšoupneme i za cenu že jako kapitáni pak ráno vstáváme třeba ve 4.30, abychom to do maríny stihli včas – obvykle do 8.30. to záleží rovněž na počasí a jak se společně dohodneme. Návrat do maríny až v sobotu ráno, ale berte jako velké možná!!

 25. Jsme zpátky v maríně a nastává obrácený proces. Zavoláme TAXI, které tě odveze k autu, nebo máš auto zde, zabalíš si věci, pomalu se rozloučíme a jdeme se věnovat předání Jachty a převzetí nové. Řešíme již věci s další posádkou, která je už buď na místě nebo se blíží a potřebuje od nás informace stejně jako ty když jsi přijížděl…..


5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page